Ратифікувавши Протокол, Україна бере на себе зобов’язання впровадити чинну у Європейському Союзі систему контролю викидів забруднюючих речовин.

Протокол про реєстри викидів та перенос забруднювачів був прийнятий у Києві 21 травня 2003 р. на надзвичайній зустрічі Сторін Оргуської конвенції.  Станом на 31 грудня 2003 р. Протокол підписали 36 держав. Усі країни члени ООН можуть приєднатися до Протоколу, включаючи і ті, які не ратифікували Оргуську конвенцію і ті, які не є членами Європейської економічної комісії. Хоча період для підписання Протоколу закінчився 31 грудня 2003 р., Протокол відкритий для приєднання держав. Станом на 7 січня 2016 р. Протокол ратифіковано 32 державами.

3 лютого 2016 р. 233 народні депутати ВРУ підтримали законопроект № 0078,  метою якого є ратифікація Протоколу для створення єдиної уніфікованої електронної системи доступу до інформації про дозволи, звіти, матеріали перевірок у сфері охорони навколишнього середовища для органів влади і громадськості з метою надання доступу кожного громадянина до такої інформації та підвищення ефективності електронного управління в сфері охорони навколишнього середовища.

Очікується, що завдяки створенню доступних для громадськості загальнонаціональних реєстрів та введення для підприємств вимог про надання регулярних звітів про вчинені викиди та переноси конкретних забруднювачів, Протокол стимулюватиме зниження рівнів забруднення. До того ж громадськість матиме змогу отримувати інформацію про кількість викидів забруднюючих речовин в атмосферу в своєму районі. Таким чином Протокол слугуватиме інструментом реалізації положень Оргуської Конвенції щодо доступу громадян до інформації про стан навколишнього середовища.

Завдяки ратифікації Протоколу Україною громадськість матиме можливість стати більш обізнаною, підприємства відповідальними, а влада – дисциплінованою.