На базі Ізмаїльського державного гуманітарного університету 30 травня 2023 року відбулася заключна Прес-конференція «Регіональна оцінка втрат та впливів російсько-української війни на об’єкти ПЗФ Північно-Західного Причорномор’я». Захід відвідали представники різних сфер, включаючи  фахівців МБО «Екологія-Право-Людина», природоохоронного фонду, журналісти, студенти та інші зацікавлені особи.

 

На Прес-конференції були представлені результати комплексної оцінки збитків, нанесених військовими діями, природним екосистемам приморських водно-болотних угідь та морському середовищу. Учасники обговорили можливості забезпечення екосистемних послуг в контексті подальшої підготовки позовів проти росії в міжнародні судові органи.

 

Окрему увагу приділено ключовим результатам Науково-дослідницької експедиції «Регіональна оцінка втрат та впливів російсько-української війни на об’єкти ПЗФ Північно-Західного Причорномор’я», яка відбулася з 27 по 30 травня 2023 року.

 

Спікерами на Прес-конференції виступили:

  • Олег Рубель, менеджер Проєкту регрантингу «Ефективна та комплексна оцінка збитків екосистем водного-болотних угідь та морського середовища»;
  • Олена Кравченко, виконавчий директор, членкиня Правління МБО «Екологія-Право-Людина»;
  • Катерина Полянська, екологиня, експертка з геоекологічних питань, ландшафтознавства, заповідної справи, проектування Смарагдової мережі;
  • Олег Деркач, експерт Національного екологічного центру України, член команди Проєкту регрантингу;
  • Ірина Вихристюк, в. о. директора НПП «Тузлівські лимани».

 

Відкривав конференцію професор Олег Рубель. Він коротко окреслив завдання експедиції та наголосив на тому, що її метою є не лише спільні результати оцінки впливу бойових дій на довкілля, але й розвиток екологічної демократії та верховенства права.

 

Олена Кравченко, виконавчий директор МБО «Екологія-Право-Людина», підкреслила, що ця експедиція є лише частиною великої роботи зі збору фактів щодо шкоди довкіллю через агресію росії. Масштаби втрат вражаючі, і належний обрахунок збитків є важливим кроком у відновленні та компенсації втрачених природних ресурсів.

 

Олег Деркач, заслужений природоохоронець України, директор Південної філії Інституту екології НЕЦУ, підкреслив загрози, яким піддаються об’єкти ПЗФ на окупованому Лівобережжі.

 

Ірина Вихристюк, в. о. директора НПП «Тузлівські лимани», підняла тему важливості змін у господарюванні та управлінні природоохоронними територіями в Україні, враховуючи виклики воєнного стану.

 

Емма Гілева, регіональний координатор Чорноморської мережі НУО в Болгарії, висловила подяку українським колегам за важливу роботу з оцінки впливу війни на довкілля Чорного моря.

 

Прес-конференція відбулась в гібридному форматі. Всього в заході взяло участь щонайменше 20 осіб, частина з яких долучились онлайн, серед яких представники міжнародних організацій.

 

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, звертайтеся за контактами:

  • Юлія Котельнікова, асистентка Проєкту «Чорноморський природоохоронний «Hub»

+38 096 084 3640, juls4kote@gmail.com

  • Олег Рубель, Чорноморське регіональне відділення Української Екологічної Академії Наук

+38 067 489 4265, rubeloleg@gmail.com

 

***********************

Захід виконувався в межах впровадження Проєктів регрантингу «Ефективна та комплексна оцінка збитків екосистем водного-болотних угідь та морського середовища» і «Чорноморський природоохоронний «Hub» (ЧМП-ХАБ) з моніторингу та відновлення роботи об’єктів природно-заповідного фонду» за Програмою «Разом за екологічну демократію, справедливість та верховенство права в Україні» (Проєкт «TEDJusticeROL») та фінансової підтримки Міжнародної благодійної організації «Екологія  – Право – Людина» та Уряду США.