30 листопада 2015р. в Одесі в Пресс-клубі «Право» о 16:00 відбулась Прес-конференція «Актуальні питання взаємодії науки та влади». Окремою темою було питання наукового забезпечення вирішення нагальної проблеми відновлення лиману Сасик.

 

Створення Дунай-Дністровської зрошувальної системи на базі перетворення морського лиману Сасик в водосховище стало причиною виключно негативної екологічної трансформації і виникнення надзвичайно гострих та не вирішуваних традиційними методами економічних, екологічних, соціальних проблем та конфліктів.

Вирішення проблеми Сасику чекає на виважені дії щодо забезпечення заходів з його відновлення в статусі морського лиману, розробки та реалізації програми соціально-економічної реабілітації, територій навколо лиману Сасик із запровадженням сучасних інноваційних економіко-екологічних підходів комплексного використання ресурсного потенціалу Сасику в його природному морському стані.

Рішенням Одеської обласної ради 30 жовтня 2015 р. «Про відновлення екосистеми морського лиману Сасик та реабілітацію прилеглих територій» нарешті визнано необхідність повернення природного морського статусу багатостраждальному лиману Сасик. Рішення прийнято на основі висновків Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. Такому рішенню передувала багаторічна робота вчених.

Неможливість опріснення лиману була показана в роботах Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України ще у 70-х роках. Вчені НАН України в дослідженнях проблеми створення ДДЗС ще до її будівництва застерігали про помилковість цього рішення, приводили оцінки і прогнози щодо її економічної неефективності і ряду економіко-екологічних загроз.

На питання журналістів відповів директор Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, Академік НАН України, д.е.н., професор Буркинський Борис Володимирович та інші співробітники, фахівці Інституту з питань екологічних проблем.